Kohus lõpetas Martin Repinski kriminaalasja
Martin Repinski kriminaalasi lõppes Harju Maakohtus oportuniteediga ning karistusregistrisse märget ei kanta. Menetlus lõpetati 18. veebruaril 2026 pärast seda, kui prokuratuur leidis, et avalik menetlushuvi on aja möödudes vähenenud ja süü ei ole suur.
NAMMi vandeadvokaat Kristjan Tuul kaitses Martin Repinskit kriminaalasjas, mis koosnes kolmest süüdistusest. Riigikohus tegi 18. novembril 2025 kaks otsust: ta jõustas Repinski õigeksmõistmise riigikogu liikme eluasemehüvitise ja kütusekaardi kasutamise süüdistustes. Need õigeksmõistvad otsused jäid lõplikult jõusse.
Kolmas süüdistus puudutas Jõhvi vallavanemana 2019. aastal makstud lahkumishüvitisi. Repinski vabastas teenistusest kolm ametnikku ja maksis neile igaühele kuue kuu palga suuruse lahkumishüvitise. Maa- ja ringkonnakohus mõistsid Repinski selles osas õigeks, kuid Riigikohus saatis selle süüdistuse maakohtusse uueks arutamiseks.
Asja uuel arutamisel saavutati menetluse lõpetamine oportuniteediga. Repinski nõustus hüvitama Jõhvi vallale tekkinud kahju ning kohus kinnitas prokuratuuri ja kaitsja taotluse asi lõpetada. Oportuniteet tähendab, et menetlus lõpeb ilma süüdimõistva kohtuotsuseta, kui süü ei ole suur ja tekitatud kahju heastatakse. Loe lähemalt Äripäevast.